Selko-e
Tietotekniikan peruskurssi 2006

Yhteystiedot

Toiminta

Kurssit ja koulutus

Oppaat ja
ohjeet


Linkit

Keskustelu

Selko-e-projekti
Pinninkatu 51
33100 TAMPERE

selko-e@selko-e.fi
Tietotekniikan peruskurssi 5.-16.6.2006
Kuhankosken erityisammattikoulu, Laukaa

Tietotekniikan peruskurssin hauskat opiskelijat Tietotekniikan peruskurssi järjestettiin tällä kertaa Laukaalla. Nyt pidetty kurssi oli järjestyksessään yhdeksäs tietotekniikan pitkä peruskurssi. Kurssilaiset saapuivat kurssille eripuolilta Suomea.

Kurssilla käsiteltiin tietotekniikan perusasioiden lisäksi sähköpostin ja Internetin käyttöä.

Kuvia:
Ensimmäiseltä viikolta 5.-9.6.2006 osa 1 ja osa 2

Kirjoita vieraskirjaan!

Lisätietoja vuoden 2006 kurssista (hakemukset ja sisältöä)

Kotisivut
Petri Ahola
Arto Haataja
Mirja Kurki
Tapani Loijas
Petri Nevalainen
Vesa Hyötynen
Sanna Ylinen
Sähköpostit
ahola.petri@suomi24.fi
arto.haataja@suomi24.fi
kurki.mirja@suomi24.fi
tapani.loijas@suomi24.fi
petri.nevalainen@suomi24.fi
vesa.hyotynen@suomi24.fi
ylinen.sanna@suomi24.fi

Lisätietoja
Maarit Tawast
Kuhankosken erityisammattikoulu
puh. (014) 4441 1120
maarit.tawast@kuhankoski.fi

Veijo Nikkanen
Kehitysvammaisten Tukiliitto ry, Selko-e
puh. (050) 4646 006
veijo.nikkanen@kvtl.fi